Az iskolát a Magyar Mérnöki Kamara (MMK) és társszervei indították, hogy olyan a beruházások teljes folyamatát végigkísérő szakembereket, projektmenedzsereket képezzenek, akik jelen vannak az előkészítésnél, a tervezésnél, a kivitelezésnél és a műszaki átadásnál is.
Az államtitkár árlagosan 10-15 százalékos hatékonyságnövelést tartott elérhetőnek a munkafolyamatok hatékony szervezésének, a projektmenedzserek munkájának köszönhetően. Átlagosan 10-15 százalékkal csökkenthető a kivitelezés ideje vagy az építkezéshez szükséges munkaerő mértéke - mondta.
Hozzátette, hogy a képzésben kötelező volt a részvétel azoknak a kis és közepes vállalkozásoknak, amelyek támogatást nyertek az építőiparban tevékenykedő kkv-k technológiai fejlesztésére kiírt pályázatban. György László közölte, az ITM az építőipar szereplőinek összefogásaként értékelte, hogy a Beruházáslebonyolítói Mesteriskola megvalósításában az MMK mellett közreműködött a Magyar Építész Kamara, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége, az ÉMI Nonprofit Kft., a Magyar Projektmenedzsment Szövetség és a Magyar Tanácsadó Mérnökök és Építészek Szövetsége is. Nagy Gyula, az MMK elnöke elmondta, a 12 napos, 96 órás képzésben 49 oktató foglalkozott a hallgatókkal. A mesteriskolába elsősorban az építőiparban tevékenykedő mérnököket vártak. A Beruházáslebonyolítói Mesteriskola ősszel folytatódik, eddig több mint 50-en jelentkeztek. Ezen felül a kamara szintén ősszel indítja el az épületinformációs modellezés és tervezés, azaz a BIM (Building Information Modeling) mesteriskolát. Utóbbira főként a tervezéssel foglalkozó szakemberek jelentkezését várják - tette hozzá a kamara elnöke.