Goszták Zoltán, a kivitelező Strabag Építőipari Zrt. fő-építésvezetője közölte, hogy a munkálatok márciusban indulnak, a 2021 októberére megújuló telephely a jelenlegi határértékeknél is szigorúbb paramétereknek is meg fog felelni. A korszerűsítés a 2014-ben átadott biogáz üzem kivételével az egész telepet érinti.
Elmondta: teljesen új szennyvíztisztítási vonalat létesítenek, a többi között rács- és homokfogó műtárgyakat, előülepítő- és úgynevezett biológiai medencéket építenek.
A majdani szennyvíztelep 210 ezer ember szennyvizét lesz képes kezelni, csapadékos idő esetén naponta 55 ezer köbméter, száraz időben 30 ezer köbméter szennyvizet tud majd fogadni - ismertette Goszták Zoltán.
A Környezeti és energiahatékonysági operatív program (Kehop) csaknem 7,2 milliárd forintos támogatásával megvalósuló fejlesztés azért is sürgető volt, mert az 1995-ben elkészült telep technológiája elavult, a pécsi agglomeráció bővülése miatt a városból kevesebb, messzebbről, a környező településekről pedig több szennyvíz érkezik - jegyezte meg Sándor Zsolt, a Tettye Forrásház Zrt. vezérigazgatója.
Hoppál Péter, a térség fideszes országgyűlési képviselője az eseményen hangsúlyozta: a Tettye Forrásház - a hálózatfejlesztésekkel együtt - összesen 20 milliárd forint értékű beruházásokat indít napjainkban. A képviselő utalt arra is, hogy tíz év alatt 20 milliárd forintos megtakarítást eredményezett a pécsieknek, hogy a szolgáltató tulajdonjogát 2009-ben a baranyai megyeszékhely önkormányzata visszavette a korábbi multinacionális vállalattól.
Páva Zsolt (Fidesz-KDNP) polgármester szavai szerint a "grandiózus" fejlesztésnek köszönhetően olcsóbbá és korszerűbbé válik a megyeszékhely működése.
A szolgáltató az MTI érdeklődésére közölte, hogy a tavalyra vonatkozó pénzügyi kimutatásaik még nem nyilvánosak. 2017-ben a cég 5,6 milliárdos nettó árbevétel mellett 12,8 millió forint adózás utáni eredményt ért el.