Új gyártástechnológiát fejlesztett ki a székesfehérvári Jüllich Glas Holding. A vízzel feltöltött üvegpanelek hőszigetelt üvegszerkezetbe integrálásával környezetbarát üvegszerkezeteket hoztak létre. A hűtésre alkalmas, energetikailag racionalizált új eszközt az építészetben használják.
A gyártástechnológia kifejlesztéséhez a Széchenyi 2020 program keretében 511,7 millió forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatást vett igénybe a cég. Az teljes projekt 1,173 milliárd forintból valósult meg.
Többrétegű, hőszigetelt üvegszerkezetek
A Jüllich Glas célja az volt, hogy a Magyarországon szabadalommal rendelkező Allwater üvegpaneleket az építészetben használt két vagy többrétegű hőszigetelt üvegszerkezetekbe integrálják, s így egy többfunkciós, külső és belső térben egyaránt használható, hűtésre alkalmas üvegfelületet hozzanak létre.
Az Allwater építési panelek lényege, hogy a többrétegű, hőszigetelt üvegszerkezetek egyik kamráját beépítés előtt vízzel töltik fel. A vízzel feltöltött hőszigetelt szerkezetek vizes kamráit összekötik az épület egyéb részeiben lévő vizes rendszerekkel, mint a fal-, a padló-, vagy egyéb hűtési rendszerek.
A rendszerben lévő víz összekapcsolva egy hőszivattyún vagy hőcserélőn keresztül más, nagytömegű vízbázissal (fúrt kúttal vagy tartályos vízzel) alkalmas arra, hogy hűtse az érintett helyiségeket.
Növekedő létszám
A nyilvános cégadatok szerint a Jüllich Glas Holding Zrt. 2016-ban 7,05 milliárd forint nettó árbevételt ért el és átlagos állományi létszáma 2017-ben 235 fő volt. Ezzel a projekttel három új munkahely létesítésére nyílt lehetőségük.