A beruházásnak köszönhetően javul az üzembiztonság és a környéken élők életminősége - írták. Kifejtették, hogy a portalanítást végző filtert korszerűbbre cserélték, így az üzem porkibocsátása a köbméterenkénti 20 milligrammos határérték harmadánál is alacsonyabb. Az új szűrőrendszer üzemzavar vagy áramkimaradás esetén sem engedi a porkibocsátást, emellett a környezetkímélő, ellenőrzött és biztonságos tüzelőanyagok arányát is emelik - tették hozzá.
A közlemény szerint a DDC anyavállalata, a HeidelbergCement Group fenntarthatósági törekvése fogalmazta meg stratégiai irányként többek között az ökológiai lábnyom csökkentését.
A 2016 májusában indult beruházás bejelentésekor közölték, hogy a korszerűsítés a 2020-as emissziós előírásoknak is megfelelő cementgyártást tesz lehetővé.
A Duna-Dráva Cement Kft. 50-50 százalékos tulajdonosa két németországi székhelyű építőanyag-ipari társaság, a HeidelbergCement AG és a SCHWENK Zement KG. A DDC cementet, transzportbetont, valamint kavics és beton-adalékanyag termékeket állít elő, cementtermékei 2015 óta viselik a Magyar és a Hazai Termék védjegyeket. Éves konszolidált árbevétele 2016-ban meghaladta a 44 milliárd forintot.