Ismertette, hogy a vállalat Európában érte el a legnagyobb éves árbevételt: a 2017-es 1,425 milliárd euró 4,15 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbinál. Közölte, a magyar leányvállalat különösen jól teljesített, dinamikus volt továbbá a növekedés Lengyelországban és Oroszországban is. A cég legnagyobb európai fejlesztései Törökországban, Ausztriában, Németországban, Olaszországban és Oroszországban valósultak meg 2017-ben - mondta. A tájékoztatás szerint a Mapei tavaly Észak-Amerikában 8 százalékos növekedéssel 701 millió euró árbevételt, Latin-Amerikában több mint 68 százalékos növekedéssel 54 millió euró árbevételt ért el. A Távol-Keleten és Ausztráliában 2,7 százalékos növekedést követően 144 millió euró volt az árbevétel, különösen a kínai, indiai és ausztrál fejlődés volt jelentős, Malajzia és Szingapúr kevésbé teljesített jól tavaly. Kisebb mértékű, 1,7 százalékos visszaesés történt a Közel-Keleten, ahol 50 millió euró árbevételt értek el, míg Afrikában a 32 millió euró árbevétel 8,7 százalékos visszaesés 2016-hoz képest. Utóbbit a cégvezető az egyiptomi deviza gyengeségével és a piacszűküléssel magyarázta. A Mapei 28 kutatóközpontot működtet, kutatásra és fejlesztésre az elmúlt években több mint 30 millió eurót költött - tette hozzá.
Markovich Béla, a Mapei Kft. ügyvezetője ismertette, hogy a magyarországi leányvállalat nettó belföldi árbevétele 2017-ben meghaladta a 12,5 milliárd forintot, míg 2014-ben több mint 8 milliárd forint, 2015-ben csaknem 9,6 milliárd forint, 2016-ban megközelítőleg 9,9 milliárd forint volt. A 7500 négyzetméteres sóskúti üzemben új raktár és két gyártósor építése kezdődött meg 2,4 milliárd forint értékben, a beruházással hamarosan duplájára nő a raktár- és gyártási kapacitás - tette hozzá. Markovich Béla megjegyezte, hogy a fejlett országokban másutt is nehezíti az építőipar helyzetét a fizikai munkaerő hiánya, mivel szakmák tanulása helyett a fiatalok a továbbtanulást választják. Az ügyvezető szerint Magyarországon színvonalas szakképző intézmények működnek, de kevesen jelentkeznek ilyen pályára, ezért olyan életkorban kell megragadni a fiatalok figyelmét, amikor még befolyásolni lehet a pályaválasztást.
Markovich Béla elmondta, hogy a szakemberek idén 20 százalék körüli növekedést várnak az építőiparban és arra számítanak, hogy 2019-ben is rengeteg beruházás indul. A kiszámítható politikai és gazdasági helyzet miatt a befektetők kedvelik Magyarországot, de ha fennmarad a munkaerőhiány, akkor nem a beruházások érkezése lesz a legfőbb kérdés, hanem az, hogy ki fogja ezeket megvalósítani - tette hozzá.
Az 1937-ben Milánóban alapított Mapei 54 országban 82 leányvállalatot és 75 gyártó egységet működtet, 10 ezer munkavállalónak adva ezzel munkát. A magyarországi leányvállalat 1991-ben jött létre, 178 munkavállalót foglalkoztat.